Zdrowie układu pokarmowego
-
Czy choroby jelit mogą wpływać na nastrój i kiedy warto umówić teleporadę z gastrologiem?
Dowiedz się, jak choroby jelit mogą wpływać na nastrój. Sprawdź nasze porady od gastrologa i zadbaj o swoje zdrowie psychiczne. Przeczytaj artykuł!
-
Jak leczyć nadkwaśność żołądka i jak uzyskać e-receptę na leki?
Dowiedz się, jak skutecznie leczyć nadkwaśność żołądka i jak uzyskać e-receptę na leki. Jak pomoże Ci lekarz online?
-
Jakie są objawy choroby refluksowej przełyku GERD i czy potrzebna jest teleporada?
Poznaj objawy choroby refluksowej przełyku GERD oraz dowiedz się, jak pomoże Ci teleporada. Dzięki niej szybciej uzyskasz właściwą diagnozę i leczenie.
-
Jakie są przyczyny zaparć i czy teleporada z gastrologiem może pomóc w leczeniu?
Dowiedz się, jakie są przyczyny zaparć i jak teleporada z gastrologiem może przynieść ulgę. Przeczytaj nasz artykuł, aby uzyskać więcej informacji!
-
Jak radzić sobie z biegunką i kiedy uzyskać e-receptę od lekarza online?
Jak skutecznie radzić sobie z biegunką i bólem brzucha oraz kiedy warto skorzystać z konsultacji online? Przeczytaj nasz artykuł, aby uzyskać odpowiedź.
-
Jakie są objawy nietolerancji laktozy i jak uzyskać e-receptę na odpowiednie leki?
Dowiedz się, jakie są objawy nietolerancji laktozy i jak łatwo uzyskać e-receptę na leki, które pomogą zminimalizować objawy. Przeczytaj artykuł, aby uzyskać więcej informacji!
-
Czy dieta wpływa na zdrowie żołądka i kiedy warto skonsultować się z lekarzem online?
Dowiedz się, jak dieta wpływa na zdrowie żołądka i kiedy warto skonsultować się z lekarzem online, żeby poczuć się lepiej.
-
Czy dieta wpływa na zdrowie wątroby?
Dieta wątrobowa to specjalnie dostosowany sposób żywienia, mający na celu odciążenie wątroby i wspieranie jej regeneracji.
-
Gdzie można leczyć marskość wątroby?
Marskość wątroby to poważna choroba, która polega na zastąpieniu zdrowej tkanki wątroby twardą blizną.
-
Kiedy należy udać się do hepatologa?
Choroby wątroby często rozwijają się podstępnie, przez długi czas nie dając charakterystycznych objawów. Jednak niektóre sygnały powinny wzbudzić naszą czujność.
-
Po co monitorować poziom enzymów wątrobowych?
Próby wątrobowe (testy czynnościowe wątroby), to badania laboratoryjne, które polegają na oznaczeniu stężenia substancji wytwarzanych przez wątrobę lub obecnych w większych ilościach w surowicy krwi gdy występują choroby wątroby.
-
Jakie są objawy niedoboru żelaza?
Żelazo jest niezbędne do produkcji hemoglobiny – białka znajdującego się w krwinkach czerwonych, które bierze udział w transporcie tlenu do wszystkich komórek organizmu.
-
Dlaczego warto regularnie badać wątrobę?
Wątroba jest największym gruczołem w organizmie i pełni mnóstwo istotnych dla prawidłowego działania funkcji.
-
Jakie są objawy chorób wątroby?
Objawy chorób wątroby są często niespecyficzne i mogą na początku przypominać inne schorzenia. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić uwagę na wszelkie niepokojące sygnały i skonsultować się z lekarzem.
-
Dlaczego warto pić dużo wody?
Organizm człowieka w większości składa się wody. Jest ona na tyle ważna, że bez niej człowiek dużo szybciej by umarł niż bez przyjmowania pokarmu - utrata wody powyżej 15% masy ciała grozi śmiercią!
-
Kiedy warto skonsultować się z dietetykiem?
Dietetyk jest ekspertem w dziedzinie zdrowego odżywiania, który pomaga pacjentom w doborze zbilansowanej diety dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb i celów.
-
Jakie są korzyści dla zdrowia z jedzenia owoców i warzyw?
Warzywa i owoce to doskonałe źródło wielu niezbędnych dla właściwego funkcjonowania organizmu składników odżywczych.
-
Czy dieta ketogeniczna jest bezpieczna?
Dieta ketogeniczna opiera się na spożywaniu dużej ilości tłuszczów (około 70-80% dziennego zapotrzebowania kalorycznego), umiarkowanej ilości białka (około 20-25%) i bardzo niskiej ilości węglowodanów (poniżej 50 gramów dziennie).
-
W jakim celu stosuje się dietę bezglutenową?
Główna zasada stosowania diety bezglutenowej jest prosta: unikaj wszystkiego, co zawiera gluten. Obejmuje to nie tylko oczywiste produkty, które zawierają gluten takie jak pieczywo pszenne, makaron i ciasta, ale także wiele innych, w których może znajdować się jako ukryty składnik.
-
Kiedy warto rozważyć suplementację witamin?
Suplement diety to produkt spożywczy, który ma na celu uzupełnienie codziennej diety. Jest to skoncentrowane źródło witamin i składników mineralnych lub inne substancje, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.
-
Dlaczego warto ograniczyć spożycie cukru?
Sacharydy, czyli cukry, to grupa związków chemicznych zbudowanych z atomów węgla, wodoru i tlenu, pełniących w organizmie człowieka wiele istotnych funkcji.
-
Jakie są najlepsze sposoby na zbilansowaną dietę?
Co to znaczy "dieta zbilansowana"? Oznacza to, taki sposób żywienia, który dostarcza do organizmu wszystkie konieczne do jego prawidłowego funkcjonowania składniki odżywcze.
-
Kiedy warto zrobić badania na celiakię?
Objawy celiakii mogą być bardzo różne i często nie są specyficzne, co utrudnia rozpoznanie.
-
Dlaczego warto monitorować zdrowie jelit?
Głównym zadaniem jelit jest trawienie pokarmu i wchłanianie powstałych z niego substancji odżywczych do krwiobiegu.
-
Jak radzić sobie z refluksem żołądkowo przełykowym?
Choroba refluksowa przełyku (choroba GERD) to choroba, której istotą jest zarzucanie treści żołądkowej do przełyku
-
Jakie są przyczyny wrzodów żołądka?
Wrzody żołądka, inaczej określane jako choroba wrzodowa żołądka, to bolesne owrzodzenia powstające na ścianie żołądka lub dwunastnicy.
-
Czy stres wpływa na funkcjonowanie układu pokarmowego?
Kiedy człowiek znajduje się w niebezpiecznej lub niekomfortowej sytuacji, dotyka go silny stres. Mechanizm stresu służy temu, aby zmobilizować organizm do walki lub ucieczki.